D.I.Y.

KOCHAM CIĘ ZA … – pomysł na prezent

Wykorzystanie słoików nie ogranicza się tylko do wekowania i przechowywania żywności. Tworzenie z nich dekoracji do domu, kubków na napoje czy opakowań na małe prezenty jest teraz bardzo powszechne. Wchodząc na różnego rodzaju portale aukcyjne można znaleźć przeróżne formy i kształty tego pojemnika: z wieczkiem lub bez, z uchem, zakrętką , kwadratowe czy okrągłe, do wyboru do koloru. I tak jak się od siebie różnią tak można je kupić za przysłowiowe grosze lub nawet za ponad 100zł, np. piękne i oryginalne słoiki Mason Jar, które w Polsce są wciąż bardzo drogie. Słoiczki przedstawione na zdjęciach kosztowały ok 5 zł. Mają blaszaną nakrętkę i są w kształcie sześciokąta. Razem z zawartością były prezentem dla Babci i Dziadka z okazji ich święta.

Jak tylko je zobaczyłam, pomyślałam, że są piękne i choć święto Babci i Dziadka dawno już za nami to pomysł świetnie się nadaje na nadchodzące Walentynki. Marika przyniosła je z przedszkola po 2 tygodniowej przerwie jaką miała z powodu choroby. Niestety, nie mogła uczestniczyć w przedstawieniu , które dzieciaki przygotowały z Paniami i nie mogła wręczyć prezentów w ten szczególny dzień. Na początku nie miałam pojęcia, dlaczego słoiczki wypełnione są różowymi karteczkami. Przyglądając się bliżej zauważyłam, że jest coś na nich napisane. trudno jednak było to przeczytać, gdyż karteczki w połowie były pozginane. Jak mi później Marika wytłumaczyła, Pani pytała każde dziecko z osobna za co kocha babcię i dziadka. Następnie zapisała wszystkie odpowiedzi. Okazało się , że na karteczkach wydrukowano wypowiedzi dzieci. Otwierając słoiczek od razu rzuca się w oczy napis „Kocham Was” a w środku mnóstwo powodów do przeczytania, np.: „za to, że chodzicie ze mną na lody”, „za to, że zbudowaliście mi domek na drzewie”, itp.

Super pomysł na prezent dla ukochanej osoby. Powiedz jej za co ją kochasz, niech każda karteczka będzie dla niej miłą niespodzianką i wywoła uśmiech na jej ustach.

8 Comments

  1. Każda okazja jest dobra by wręczyć prezent najbliższym. Zwłaszcza cieszy ten wykonany własnoręcznie. Święta Wielkanocne to dla mnie czas poświęcony zadumie, rodzinie, dzieciakom w planach również coś osobistego. Model do sklejania podczas wspólnie spędzanego czasu. Wesołych Świąt wszystkim życzę.
    Aneta ostatnio opublikował…modelarstwo – moja pasjaMy Profile

    Reply
  2. O proszę, super pomysł i wygląda efektownie. W słoikach zdarzyło mi się serwować desery i koktajle, ale o opakowaniu na prezent nie pomyślałam. Wykorzystam przy kolejnej okazji 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge