DOM I WNĘTRZE

KĄCIK KSIĘŻNICZKI W POKOJU DZIEWCZYNKI

pokój księżniczki

Nie znam żadnej małej dziewczynki, która nie chciałaby być księżniczką. Falbanki, świecidełka, błyskotki i miękkie tkaniny to atrybuty komnaty księżniczki. Postanowiłam spełnić marzenia Mariki i urządziłyśmy w jej pokoju kącik księżniczki. Właściwie zrobiłyśmy to niewielkim kosztem, dodając parę akcesoriów do tego, co już miałyśmy. Przedstawiam kilka kroków do stworzenia bajkowego klimatu.

1.Łóżko

łóżko księżniczki

Gdy Marika się urodziła kupiliśmy jej łóżeczko, które po wyciągnięciu szczebelków i obniżeniu ścianek stało się łóżeczkiem dla kilkulatki. Jakoś nie upodobała sobie go do spania, wolała od razu przejść na duże łóżko. Szkoda mi było się jeszcze go pozbywać, wiec postanowiłam wykorzystać je jako siedzisko. Teraz może sobie tam oglądać książeczki lub po prostu się bawić.

2. Baldachim

p2

Ach jak ja marzyłam kiedyś żeby mieć baldachim nad łóżkiem. Niestety, nigdy nie było mi to dane. Co najwyżej jakiś namiot z koca lub ręcznika ;). Baldachim, który zawiesiłam na klamce od okna kupiłam w second-hand’dzie za 3,99! Nie dość, że jest różowy to ma jeszcze naszyte błyszczące korony!

3. Toaletka

toaletka księżniczki

Toaletka to kolejna rzecz z second hand’u (cena ok. 20zł). Naciskając na serduszko, rama się świeci i lusterko gra przyjemną melodię.

4. Poduchy i miękka narzuta

Księżniczka musi mieć miękko. Pamiętacie bajkę o księżniczce na ziarnku grochu? No właśnie, im więcej poduch tym lepiej. Narzutę kupiłam  w Jysk,  jest większa niż widać na zdjęciu (złożyłam ją na pół).

A oto efekt:

pokój księżniczki

i zadowolona księżniczka:

 

11 Comments

 1. Aga

  Jak patrzę na Twoją córeczkę i upodobania wnętrzarskie, to jakbym widziała swoją sześcilatkę. Piękna narzuta na łóżku… A przed baldachimem ciągle się bronię, ale nie wiem jak długo😂 Księżniczki potrafią być bardzo przekonujące i stanowcze….
  Aga ostatnio opublikował…Jak ona i on przygotowują się do lata?My Profile

  Reply
  1. magda Author

   O to mamy córeczki w podobnym wieku! Mi jakoś łatwo ulec, może dlatego, że troszkę przez to spełniam swoje dziecięce marzenia 😉

   Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge