LIFESTYLE

PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ – wielka wymiana książkowa

akcja wymiana

Jako miłośniczka czytania książek nie mogłam przejść obojętnie obok tej akcji. O co w niej chodzi?

Akcja jest organizowana przez dziewczyny z Books and Babies  i Save the Magic Moments. Polega ona na międzyblogowej wymianie książek i jest skierowana do blogerów i czytelników. Świetny pomysł na odświeżenie swojej biblioteczki. Wymieniamy się książkami, które stoją przeczytane w naszych biblioteczkach i puszczamy je w świat aby żyły swoim nowym życiem. A zatem, moja propozycja książek:

1.

„Projekt matka”  Małgorzata Łukowiak

(stan idealny)

„Opowieść o metamorfozie z kobiety w matkę. I z matki w kobietę. Nie jest to zapis wyidealizowanego macierzyństwa, ale i nie martyrologii pieluchowo-smoczkowo-słoiczkowej. To reportaż o (r)ewolucji od bezdzietności do wielodzietności, rejestracja stanów ducha i ciała kobiety, z której wykluwa się matka.”

„Książka dla mężczyzn i kobiet. Dla singli i matek. Dla tych, które Nigdy Nie Mogą Odpuścić, Matek Mnie Nikt Nie Zastąpi, Matek Zaraz Oszaleję, Matek Po Co Mi To Było, Matek Dziergaczek Rzeczywistości, Matek Polek i zbuntowanych bohaterek dnia codziennego. Dla wszystkich”.

2.

„Dwa Ognie – wywiady” Anita Werner, Paweł Siennicki    WYMIENIONA Z MR KAFFEINO

(stan idealny)

Zbiór wywiadów ze znanymi ludźmi, politykami, dziennikarzami i nie tylko, są to m.in. Roman Giertych, Tomasz Lis, Jarosław Kaczyński, Janusz Palikot, Nelii Rokita, Kazimierz Marcinkiewicz i wielu innych.

3.

„Julio, gdzie jesteś?” Joy Fielding

(stan bardzo dobry)

„Odkąd Cindy pamięta, jej córka nieustannie gdzieś się gubiła. Po raz pierwszy dziewczynka zginęła z placu zabaw, gdy miała pięć lat. Od tego czasu Cindy nie opuszczał paranoiczny strach o córkę. Julia ponownie zniknęła z jej życia w wieku 14 lat, gdy postanowiła zamieszkać ze swoim ojcem- to złamało serce matki. Ale kiedy 21-letnia Julia znika bez śladu po castingu u jednego z najbardziej wpływowych hollywoodzkich reżyserów, matka zaczyna rozpaczliwe poszukiwania. Niespodziewanie wychodzą na jaw różne sekrety z życia dziewczyny, a Cindy przekonuje się, że właściwie nie znała swojej córki.”

4.

„Książka nowoczesnych rodziców” Kinga Czachowska-Katarzyna Małkowicz

(stan dobry+)

Książka o tym jak:

 • spokojnie i radośnie przeżyć ciążę
 • wychować mądre i szczęśliwe dziecko
 • być dobrą mamą i fajnym tatą
 • sobie radzić z karmieniem, kolką i bezsennymi nocami 😉

5.

„Chcę być jak agent” Weronika Marczuk

(stan idealny)

„To jeden z najbardziej pasjonujących opisów ludzkich losów we współczesnych czasach. Piękna opowieść snuta przez kogoś, kto dobrze zrozumiał, że ból, zdrada i cierpienie wzbogacają nas bardziej niż łatwy sukces.”

6.

„Sophia Loren. Życie po włosku” Krzysztof Żywczak

(stan idealny)

„Opowieść o jednej z nielicznych gwiazd, która odniosła sukces zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych.”

„Prezentowana książka to zajmująca historia o przemianie z brzydkiego kaczątka w piękną kobietę. Droga do sławy okupiona doskwierającą biedą i dorastaniem bez ojca znalazła szczęśliwe zakończenie.”

Wszystkie cytowane opisy zostały wzięte z okładek przedstawionych książek. Książki te chcę wymienić najchętniej na biografie, wspomnienia, literaturę faktu, poradniki dotyczące zdrowia, mody i urody.

Jeśli spodobała ci się książka z mojej oferty, pisz. Może uda nam się wymienić. Książki mogę też odsprzedać, w takim wypadku proszę o kontakt na maila kontakt@myhomerules.

Akcja trwa do 22 kwietnia 2016r. Miłej zabawy. Idę poszperać u innych w poszukiwaniu książek :).

30 Comments

 1. Cześć!
  Jestem zainteresowana „Sophia Loren. Życie po włosku” Krzysztof Żywczak i „Projekt matka” Małgorzata Łukowiak.
  Daj znać czy coś Ci się u mnie spodobało 🙂

  Reply
 2. Świetny sposób na dotarcie do wielu publikacji za niewielką cenę, a do tego nowe znajomości. Chętnie, gdybym mieszkała w Polsce, przyłączyłabym się do Waszej akcji. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Reply
 3. Books and Babies

  Biografia Sofii Loren musi być ciekawa, ale nie bardzo mam się czym wymienić. Zostało mi tylko „Ciało obce”

  Reply
  1. magda Author

   Dziękuję. Pewnie, super zabawa no i przy okazji można wygrzebać u kogoś ciekawe „perełki”. Pozdrawiam!

   Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge