D.I.Y., DOM I WNĘTRZE

DRUGIE ŻYCIE STAREGO WINYLA

płyta winylowa podkladka

Pamiętacie czasy kiedy muzyki słuchało się z płyt winylowych? Jak trudno je było zdobyć i z jakim namaszczeniem celowało się igłą w rowek płyty? Wymagało to niejednokrotnie umiejętności i precyzji, żeby przypadkiem nie porysować krążka. Adapter czy gramofon był niegdyś gratką dla wybranych i nie każdy mógł sobie pozwolić na taki sprzęt. Ba, ciężko go było nawet zdobyć. Płyt było jak na lekarstwo i każdy nowy nabytek traktowany był jak coś na miarę złota, był bardzo cenny. Myślę, że niektórym zostało to do dziś i to do czego postanowiłam wykorzystać stare winyle może dla nich okazać się profanacją. Mogę zapewnić, że gdyby egzemplarze, które posiadam były pierwszymi wydaniami the Beatles z pewnością nie użyłabym ich w ten sposób.

Stare płyty, których użyłam to komplet 6 płyt z muzyką graną na organach, której w życiu bym nie słuchała. Malo tego, płyty kupione zostały za grosze w second hand’zie. Postanowiłam dać im drugie życie i zrobić z nich podkładki. A prezentują się tak:

płyta winylowa podkladka

plyta winylowa

płyta winylowa

Następnym razem zaskoczę nimi gości przy obiedzie. A wam jak podoba się ten pomysł?

 

30 Comments

 1. Świetny pomysł, choć u mnie niewykonalny 🙂 . Mój mąż padłby sztywny gdyby zobaczył, że używam płyt winylowych inaczej niż wkładając je precyzyjnie do gramofonu. 🙂

  Reply
 2. faktycznie, gdyby to były rarytasy płytowe, albo choćby porządne płyty do słuchania to byłaby profanacja… my nadal słuchamy winyli, i zapewniam, że to jest zupełnie inna przyjemność… ale jako pomysł na płyty bezużyteczne – świetny. można w ten sposób zaaranżować stół w klimacie dawnych prywatek muzycznych, kiedy słuchało się muzyki z płyt puszczanych na starym gramofonie, często ustawionym na środku pokoju, przy świecach, wsłuchując się w każdą nutę, pogryzając pestki z dyni i suszone śliwki.. można zaaranżować cały ‚muzyczny’ klimat retro. płytowe podkładki to dobry początek.
  zuzanna | z widokiem na stół ostatnio opublikował…przetwory cytrusowe… zimowe i wiosenne!My Profile

  Reply
  1. magda Author

   Ale super pomysł z tym wieczorem! Myślę, że jeszcze przy tym można czytać jakieś fajne książki, np. prozę iberoamerykańską, którą uwielbiam.

   Reply
 3. Ola

  Ten pomysł jest świetny.Mam parę winyli i napewno teraz dam im drugie życie, bo leżały do tej pory zapomniane i bezużyteczne.

  Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge