D.I.Y., DOM I WNĘTRZE

STARE BIURKO JAK NOWE

METAMOFROZA BIURKA

Dzisiaj pokażę wam efekty metamorfozy mojego biurka ze szkolnych lat. W domu rodzinnym mieliśmy takie trzy, jedno wciąż stoi u mojej mamy a dwa spędziły ponad 20 lat w piwnicy.  Biurka mają po jakieś 30 lat albo trochę więcej i mają się całkiem dobrze, więc pomyślałam, że odświeżę jedno w związku z pójściem Mariki do pierwszej klasy. Krzesło, które także odnowiłam ma teraz godne towarzystwo.

Biurko przed renowacją.

SONY DSC
SONY DSC

Biurko wykonane jest z płyty meblowej a boki szuflad z drewna. Cały mebel pokryty był lakierem, który zeszlifowałam szlifierką oscylacyjną.

metamorfoza biurka

metamorfoza biurka

Wyszlifowane biurko pomalowałam białą farbą, następnie jeszcze raz wyszlifowałam, mąż pomógł mi wyszpachlować blat aby wyrównać powierzchnię.

metamorfoza biurka

metamorfoza biurka

metamorfoza biurka

I znowu malowanie na biało 🙂

metamorfoza biurka

Blat w końcu był idealnie gładki, więc mogłam go pomalować na błękitny kolor. Tą samą farbą pomalowałam fronty szuflad, resztę pozostawiłam białą.

SONY DSC
SONY DSC

Środek szuflad wykleiłam dekoracyjnym papierem przylepnym, który pozostał po przybornikach . Naklejenie tak dużego formatu w środku szuflad okazało się nie lada wyzwaniem. Za każdym razem wychodziło mi to krzywo, powietrze zbierało się pod naklejką i tworzyły się bąble. Wina leży po części w tym, że szuflady nie były idealnie proste. W końcu stwierdziłam, że lepiej naklejać w dwóch częściach. Było to o wiele łatwiejsze i kosztowało mnie mniej nerwów. Łączenia są trochę widoczne, nawet na zdjęciu, ale zupełnie mi to nie przeszkadza.

Marika ma całkiem nowe biurko ;).

metamorfoza biurka

Wersja z krzesłem 🙂

metamorfoza biurka

metamorfoza biurka

22 Comments

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge