LIFESTYLE

II EDYCJA WYMIANY KSIĄŻKOWEJ „PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ”

PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ

Po raz drugi mam zaszczyt uczestniczyć w wielkiej wymianie książkowej „Przeczytaj & Podaj dalej” tym razem organizowanej przez Dagmarę z Socjopatka.pl i Magdę z Save The Magic Moments. Akcja trwa od 1 do 7 października 2016r. Na swoim blogu zamieszczamy książki do wymiany. Jeśli nie prowadzicie bloga, również możecie się wymienić podając swoje propozycje książek w komentarzu. Wszelkie szczegóły znajdziecie tutaj.

Moje propozycje książek do wymiany:

przeczytaj & podaj dalej

 1. Książka kucharska dla przyszłych mam, Jane Middleton i George Rapitis, stan idealny

Około 100 przepisów na smaczne i zdrowe potrawy, wiadomości o produktach zdrowych, mniej zdrowych i szkodliwych w okresie ciąży. Porady, jak uniknąć porannych nudności, jak być zdrowym i nie utyć nadmiernie. Propozycje, jak cieszyć się jedzeniem – jego przygotowaniem i spożywaniem. Potrawy szybkie i proste, a obok nich wspaniałe dania i desery, wymagające nieco starania, ale nie szczególnych umiejętności.

2. Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach, Kaz Cooke, stan bardzo dobry

Światowy bestseller napisany z humorem i z dużym dystansem do ciąży. Książka do „uzupełniania”. Dużo miejsca na prywatne zapiski, notatki z okresu ciąży, testy. Jest to też forma pamiętnika z czasu oczekiwania na dziecko. Dużo przydatnych rad i odpowiedzi na nurtujące pytania. Bez owijania w bawełnę. Najlepsza książka dla przyszłych mam jaką czytałam.

3. Projekt matka. Niepowieść. Małgorzata Łukowiak, stan idealny

„Książka nie jest zapisem wyidealizowanego macierzyństwa, ale i nie martyrologii pieluchowo-smoczkowej-słoiczkowej. To reportaż o (r)ewolucji od bezdzietności do wielodzietności, rejestracja stanów ducha i ciała kobiety, z której wykluwa się matka. Ze wzrostem liczby dzieci rośnie nie tylko zmęczenie narratorki, ale i jej samoświadomość; zmienia się postrzeganie świata.”

przeczytaj & podaj dalej

4. Kobiety Hitlera, Erich Schaake, stan idealny wymieniona z Poligon domowy

Notatka z okładki: „Bez rzeszy kobiet, które oklaskiwały jego wystąpienia lub usługiwały mu w życiu prywatnym, Hitler prawdopodobnie nie osiągnąłby aż takiej władzy. W czasie imprez masowych wpadały w histerię i mdlały. Były zafascynowane hipnotyczną siłą jego wzroku, tonacją głosu i napoleońskimi gestami. Erich Schake analizuje fenomen niesamowitej siły oddziaływania faszystowskiego dyktatora i wnosi zadziwiające elementy do dotychczasowej wiedzy na temat jego związków z kobietami.”

5. Tu żył Albert Einstein, Abraham Pais, stan idealny

W książce widzimy sławnego fizyka jako człowieka z krwi i kości – męża, przyjaciela, znajomego i postać o sprecyzowanych poglądach na życie. Zebrane przez autora artykuły prasowe, listy wywiady i wspomnienia pięknie wzbogacają tę pozycję.

6. Chcę być jak agent, Weronika Marczuk, stan bardzo dobry

Opowieść pisana przez kogoś, kto dobrze zrozumiał, że ból, zdrada i cierpienie wzbogacają nas bardziej niż łatwy sukces.

przeczytaj & podaj dalej

7. Samotność w sieci, Janusz L. Wiśniewski, stan bardzo dobry

Powieść o miłości w internecie, takiej o której się marzy „na śmierć i życie”. Subtelna czułość przeplata się tu z odważnym erotyzmem. Książka to także hołd składany mądrości i wiedzy. Do powieści został dołączony zapis internetowej dyskusji autora z czytelnikami i post-epilog.

8. Julio, gdzie jesteś? Joy Fielding, stan bardzo dobry

Notatka z okładki: „Odkąd Cindy pamięta, jej córka nieustannie się gdzieś gubiła. Po raz pierwszy dziewczynka zginęła z placu zabaw, gdy miała pięć lat. Od tego czasu Cindy nie opuszczał paranoiczny strach o córkę. Julia ponownie zniknęła z jej życia w wieku czternastu lat, gdy postanowiła zamieszkać ze swoim ojcem – to złamało serce matki. Ale kiedy dwudziestoletnie Julia znika bez śladu po castingu u jednego z najbardziej wpływowych hollywoodzkich reżyserów, matka zaczyna rozpaczliwe poszukiwania. Niespodziewanie wychodzą na jaw różne sekrety z życia dziewczyny, a Cindy przekonuje się, że właściwie nie znała swojej córki.

9. Mój język prywatny, Jerzy Bralczyk, stan idealny wymieniona  z Socjopatka

Notatka z okładki: „Pokazuję słowo przez zabawę nim, a właściwie zabawę jego różnymi użyciami. Polega ona przede wszystkim na mieszaniu supozycji i używaniu tego samego słowa nie tylko w różnych znaczeniach, ale także na różnych poziomach odniesień. Sam się tym bawiłem, może i czytelnik spróbuje.”

10. Co z tą Polską? Tomasz Lis, stan idealny

Notatka z okładki: ” Tęsknię, jak pewnie miliony Polaków, za polskim marzeniem, bo chcę w coś wierzyć, bo potrzebuję idei, która mogłaby inspirować. Piszę to wszystko i sam się trochę boję. Przecież mój codzienny styl to raczej ironia, a nawet szyderstwo. A tu tyle wielkich słów. Próbuję się pilnować, by nie było ich za wiele, ale z drugiej strony myślę, że trochę wstydzę się tych wielkich słów, bo tak nie pasują one do rzeczywistości, co skrzeczy.

Znalazłaś/eś coś dla siebie? Wymieńmy się!

przeczytaj-i-podaj-dalej

27 Comments

 1. Mnie zainteresowała książka „Julio, gdzie jesteś”, jak wrócę do domu, to przejrzę co mam do ewentualnej wymiany, może coś by Ci podpasowało 🙂

  Reply
  1. magda Author

   Trzeba dołączyć do akcji, wybrać ze swojej biblioteczki książki do wymiany. W poście znajdziesz link z zasadami. Zachęcam do przyłączenia się, super zabawa!

   Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge