D.I.Y., DOM I WNĘTRZE

OBRAZEK DIY MY LITTLE PONY

OBRAZEK MY LITTLE PONY DIY

Na dworze mróz, aż nie chce się z domu wychodzić, więc jest chwilka na małe DIY z dzieckiem. Jak już wiecie, Marika jest wielką fanką kucyków My Little Pony (kto jeszcze nie widział, odsyłam do linka z urodzinami z kucykami MLP). Jak na prawdziwą miłośniczkę tych uroczych kucyków przystało, posiada mnóstwo zabawek i gadżetów MLP, stary kalendarz już nie jest ważny, więc postanowiłyśmy wykorzystać go do zrobienia obrazków.

Co było nam potrzebne:

 • stary kalendarz My Little Pony
 • dwie trójwymiarowe tekturki (użyłam tych do robienia „pięterek” w pudełkach)
 • klej typu Magic
 • ołówek
 • nożyczki
 • plastry dwustronne montażowe
 • opcjonalnie naklejki

obrazek my little pony diy

Wybieramy stronę kalendarza i z pomocą tekturki obrysowujemy jej kształt.

obrazek my little pony diy

Niestety w naszych obrazkach nie udało się ominąć kawałka z napisami miesiąca i roku, więc wpadłyśmy na pomysł żeby zasłonić je naklejkami z serii MLP ;). Nakładamy klej na tekturę, pamiętając o dokładnym jego rozmieszczeniu na brzegach przyszłego obrazka.

obrazek my little pony diy

Przyklejamy wycięty obrazek z kalendarza i zaklejamy naklejkami niepasujące elementy (czyli kawałki nazw miesięcy czy roku).

obrazek my little pony diy

Na odwrotnej stronie przyklejamy dwustronne plastry montażowe.

obrazek my little pony diy

Zaletą takich plastrów jest to, że są bardzo proste w użyciu i nie niszczą ścian. Można je łatwo usunąć pociągając je prostopadle, do góry. Mogą udźwignąć obrazy ważące do 2 kilogramów.

obrazek my little pony diy

I gotowe!

27 Comments

 1. Wspaniała propozycja na wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy. Troszkę pracy i nowa, piękna dekoracja, a co najważniejsze dzieciaczek ma zajęcie!

  Reply
 2. Ola

  Ale fajne obrazki, super pomysł. Najważniejsze, że Marika rozstając się ze nieaktualnym, ale ładnym i ulubionym kalendarzem zyskała nowe obrazki i wielką frajdę z ich wykonywania. Brawo.

  Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge