DOM I WNĘTRZE

WIOSENNE PORZĄDKI – MOJA LISTA ZADAŃ

porządki

Gdy przychodzi wiosna, mamy zwykle więcej energii. Słońce powoduje, że nam się więcej chce a zapał nas nie opuszcza. Jest to idealny czas na gruntowne porządki. Nie wiem jak wy, ale ja zwykle zaczynam od szafy. Przeglądanie i układanie ubrań niezwykle mnie relaksuje, bo oprócz porządków na pólkach układam sobie wtedy wszystko w głowie. Jest to dla mnie stan wyciszenia, który jest kojący. Inaczej jest przy myciu okien czy „skrobaniu” piekarnika, ale niestety i z tym trzeba się zmierzyć. Za momencik zrobi się cieplej a ja już dziś zaczynam sprzątać. Przygotowałam sobie listę zadań. Daję sobie czas do Wielkanocy. A przedstawia się tak:

 

 1. Organizacja garderoby.
 2. Mycie okien.
 3. Wymiana firan i zasłon.
 4. Czyszczenie piekarnika, mikrofali i płyty indukcyjnej.
 5. Odkurzanie zakamarków za meblami.
 6. Mycie lodówki.
 7. Czyszczenie tapicerki kanapy.
 8. Czyszczenie i porządkowanie szuflady pod zlewem.
 9. Ścieranie kurzu na wysokich meblach.
 10. Mycie lamp i żyrandoli.
 11. Sprzątanie pralni i spiżarni.
 12. Mycie drzwi.
 13. Segregacja zabawek.
 14. Mycie fug i glazury.
 15. Czyszczenie zmywarki.
 16. Sprzątanie samochodu.
 17. Sprzątanie garażu.
 18. Mycie drzwi.
 19. Przesadzanie kwiatów.

 

Co jeszcze dopisałybyście do tej listy? Jak dzielicie się obowiązkami w domu?

17 Comments

 1. Sporo tych zadań. Część z nich mam za sobą. Przede mną m.in. czyszczenie piekarnika, czego najbardziej nie lubię. Za to kwiaty sadzę z zapałem.

  Reply
 2. Ja już kilka zaliczyłam z twoich punktów. Od razu lepiej się mieszka w takim odświeżonym domku. Ale to nie jedyny plus sprzątania. Nie można zapominać, że spala się przy tym dość dużo kalorii, a to na wiosnę bardzo pożyteczna kwestia.

  Reply
 3. Mnie czeka 7, 9 i 14 punkt z Twojej listy. Resztę robimy na bieżąco. Małe mieszkanie dużo szybciej się sprząta. Okna należą do obowiązków męża 😉
  Ja dodatkowo na wiosnę chowam głęboko część grubych ubrań i robię miejsce dla lżejszych, które znowu chowam na zimę.
  Pozdrawiam 😉

  Reply
 4. Z roku na rok obiecuję sobie, że przyłożę się porządnie do realizacji punktu siedemnastego. Niestety, wciąż brakuje motywacji, aby przebić się przez stosy nagromadzonych pudeł, wypełnionych po brzegi szafek, skupisk przedmiotów nieużywanych już latami. Ile przestrzeni garażu udałoby się na nowo odzyskać. 😉 Może w tym roku uda się tego dokonać. 🙂
  Bookendorfina

  Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge